Сула

Сула – це рай для рибалок. Багата в минулому рибними запасами, вона і зараз радує любителів позмагатися з щукою або судаком. В Сулі та її притоках найчастіше ловляться плотва, ялець, червонопірка, вівсянка, піскар, уклея, густера, лящ, гірчак, карась, йорж. Рідше зустрічаються тюлька, щука, в’язь, головень, лин, синець, короп, судак, окунь, бички та ін.

річка Сула

Імпровізація на річці. Сула 🙂

Вода в річці чиста, прозора, збагачена мінераламиі йодом, а тому колір її злегка коричневий.
Сула – найбільша ліва притока Кременчуцького водосховища. Її довжина – 415 км, ширина русла в окремих місцях сягає 40 м, середня глибина – 1,8-2 м. Витоки річки знаходяться на Сумщині.

Навесні цікаві верхів’я Сули: від Недригайлова(або Коровинців) і далі – річка вузенька, але не часто відвідувана туристами.

Тут можна відвідати скіфський курганний некрополь, розташований на високому правому березі Сули над селом Загребля.

Скіфський курганний некрополь біля с. Загребля Сумської обл

Скіфський курганний некрополь, с. Загребля Сумської обл

Знатних небіжчиків-царів ховали глибоко під землею (до 15-20 метрів від рівня поля), у видовбаній глиняній печері. Забивали вхід камінням, а над місцем поховання із земляних вальок споруджували «піраміду». Могила будувалася із пластів дерну, вальок із суміші землі та трави, очерету. Будівельний матеріал брався із болотистої місцини, заплав річок та перевозився на відстані до 5-10 кілометрів. Інколи пагорби обкладались кам’яною крепідою, а потім знову шарами вальок.
Посульська група поховань скіфських воїнів-дружинників VI-V ст. до н.е. є «царським» цвинтарем – тобто це кургани представників племінної знаті та вождів.
 

Тут, але вже на лівому березі в селі Пустовойтівка можна відвідати музей Петра Калнишевського, а також кілька пам’ятників архутектури: дерев’яний вітряк, дерев’яну церкву та муровану церкву початка 20ст

Вітряк в с. Пустовойтівка Сумської обл

Вітряк в с. Пустовойтівка Сумської обл

А у селі Плавинище, що майже перед Ромнами прямо на березі річки стоїть дерев’яна церква Іоана Богослова XVIIIст.

с. Плавинище, дерев'яна церква Іоана Богослова XVIIIст

с. Плавинище, дерев’яна церква Іоана Богослова XVIIIст

Нижче міста Ромни річка стає ширшою і дає можливість плавати майже весь сезон.

 

Графік сплавів